Świecąca Płyta Brukowa

Galeria realizacji

Czasy, kiedy to chodniki, deptaki w parkach czy powierzchnie parkingów samochodowych pokrywano mało urokliwym, szarym betonem, dawno minęły. Obecnie w wielu miejscach, zarówno w małych, jak i dużych miastach, dostrzec można różne rodzaje współczesnych płyt brukowych, między innymi świecące. Brukarska gałąź sektora budowlanego rozwija się błyskawicznie, co owocuje w wiele oryginalnych produktów.

Świecące punkty na placu

Wśród proponowanych przez nas produktów dostępne są świecące płyty brukowe. Najczęściej stosuje się je jako wypełnienie przestrzeni chodnikowych czy placów na rynkach miast. Materiał, z którego nasze produkty są wykonane, jest odporny na działanie warunków pogodowych, zwłaszcza na wodę, a także wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest to najczęściej mieszanka żywic i kompozytów.

Wielkoformatowe świecące płyty brukowe i nie tylko dostępne są na rynku w różnych grubościach. Z powodzeniem są one wykorzystywane do montażu miejskich placyków, a także uzupełniania przestrzeni wokół budynków użyteczności publicznej.

Trendy brukarskie

Minimalizm to jedna z głównych cech nowoczesnego stylu projektowania budynków, a także przestrzeni wokół nich. Zmieniający się styl życia wymusił na producentach materiałów nawierzchniowych poszukiwanie nowych rozwiązań architektonicznych. Należy zatem przyznać, iż drobna kostka brukowa ma silną konkurencję w postaci świecących płyt wielkoformatowych z gładkimi elementami.

Proponowane przez nas świecące płyty brukowe dostępne są w kształcie heksagonów, które pięknie prezentują się na dużych powierzchniach.

Wykorzystanie płyt brukowych

Oferowane przez nas budowlane elementy nawierzchniowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów. W przypadku świecących płyt brukowych, dodatkowym atutem jest energooszczędne i bezpieczne oświetlenie, wbudowane w płytę. Takie rozwiązanie można zastosować nie tylko w przydomowym podjeździe, ale też na dużych powierzchniach jako element dekoracyjny, który daje niespotykany efekt świetlny. Takie pojedyncze punkty nawierzchniowe ożywią całą powierzchnię i uwydatnią jej ułożenie, które przypomina plaster miodu. Ponadto świecąca płyta brukowa sprawdzi się w miejscach ruchu pieszego, a także samochodowego, gdzie architekci nie mogli umieścić oświetlenia ponad grunt.