Sterowniki oświetlenia LED Mi-Light

Klasyczne sterowanie oświetleniem.

 

Na rynku jest dużo możliwości które pozwalają nam na sterowanie oświetleniem. Nasza firma proponuje swoim klientom system firmy MiLight, system ten jest bardzo prosty w montażu, posiada szerokie możliwości oraz co bardzo ważne jest dostępny w “dobrej relacji ceny do jakości”. System pozwala nam na sterowanie oświetleniem LED w całym domu za pomocą pilotów, paneli naściennych oraz aplikacji na urządzeniu mobilnym poprzez sieć WiFi. Całość instalacji składa się z odbiorników oraz nadajników. Cechą uniwersalną całego systemu jest zamienna możliwość sterowania za pomocą różnych nadajników, oznacza to że systemem możemy sterować za pomocą dowolnego nadajnika, możemy to zrobić za pomocą pilota, panelu naściennego lub aplikacji – wszystko zależy tylko od nas i nie musimy z niczego rezygnować.

System MiLight umożliwia sterowanie za pomocą jednego nadajnika nawet do czterech stref. Do każdej strefy możemy przypisać do 99 odbiorników. Dla przykładu pierwszą strefą może być oświetlenie Kostka Brukowa LedPave® , druga strefa to oświetlenie dekoracyjne złożone z Lamp ogrodowych typu słupek 24V lub 12V, trzecia strefa to projektory LED a czwarta strefa to oświetlenie przy wejsciu do domu. Każdą z takich stref możemy sterować za pomocą jednego pilota lub panelu naściennego osobno lub wszystkimi jednocześnie.

Funkcja synchronizacji. Urządzenia mogą pracować w sposób synchroniczny, nawet wtedy kiedy zostaną uruchomione w różnym czasie. Synchronizacja jest możliwa jeśli odstępy między kolejnymi urządzeniami nie przekraczają 30m, są przypisane do tego samego pilota i znajdują się w trybie dynamicznym. Funkcja automatycznej transmisji sygnału. Urządzenie pełni funkcję repeatera, co przy zachowaniu 30m odstępów między kolejnymi kontrolerami, pozwala uzyskać nieskończony zasięg.

Wybrane kontrolery Mi-Light.

 

Sterowanie jest możliwe z wykorzystaniem odpowiednich kontrolerów. Mamy tutaj dostępne wersje do diod LED jednokolorowych CCT oraz RGB+CTT. Do odbiorników możemy podłączyć prawie wszystkie źródła światła LED zasilane 24V DC. Mogą to być taśmy LED, świecące kostki brukowe, lampy ogrodowe oraz wiele innych. Odbiornikami są także przygotowane produkty gotowe firmy MiLight: żarówki LED z trzonkiem E27 oraz E14 które możemy wykorzystać w naszych żyrandolach czy kinkietach, oprawy sufitowe LED oraz naświetlacze LED.

Seria FUT039M i FUT035M to odświeżona wersja popularnych kontrolerów FUT039 i FUT035. Kontrolery LED zostały rozbudowane o zaawansowaną funkcję przekazywania i synchronizacji sygnału, co przy zachowaniu 30m odstępów pomiędzy kolejnymi urządzeniami, pozwala uzyskać nieskończony zasięg. Parametry pracy kontrolerów synchronizują się automatycznie z innymi produktami znajdującymi się w grupie, pozwala to na uzyskanie identycznego efektu oświetlenia nawet wtedy kiedy produkty zostaną uruchomione w innym czasie. Moc kontrolerów została zwiększona do 12A (144W przy instalacji 12V i 288W przy instalacji 24V). Wbudowaną dioda sygnalizacyjna, pozwala na szybką diagnozę oraz przypisanie kontrolerów do pilota bez podłączania źródła światła lub lampy.

Dostępne modele kontrolerów Mi-Light

Kontrolery sterowanie są przez nadajniki: Pilot zdalnego sterowania lub Smartfon.
Numer katalogowy / Symbol producenta: SCO-CCT-24V-288W / FUT035M
EAN: 6970602180841
Zastosowanie: kontroler do sterowania lampami z barwą białą ciepłą i zimną (płynna zmiana barwy)
Wymiary: Szerokość: 37,5 mm, Długość: 119 mm, Wysokość 22 mm
Napięcie wejściowe: 12-24V DC
Moc wyjściowa / max. moc: 6A – kanał / 12A (144W przy instalacji 12V i 288W przy instalacji 24V)
Zasięg sterowania pilotem: 30m
Podłączenie: wspólna anoda
Dodatkowe funkcja kontrolera: zaawanswoana funkcja przekazywania i synchronizacji sygnału
Temperatura pracy: -20°C ÷ 60°C

 

Numer katalogowy / Symbol producenta: STO-RGB+CCT-24V-288W / FUT039M
EAN: 6970602180889
Zastosowanie: kontroler do sterowania lampami z opcją zmiany kolorów RGB oraz barwy białej ciepłej i zimnej (płynna zmiana barwy)
Wymiary: Szerokość: 37,5 mm, Długość: 119 mm, Wysokość 22 mm
Napięcie wejściowe: 12-24V DC
Moc wyjściowa / max. moc: 6A – kanał / 12A (144W przy instalacji 12V i 288W przy instalacji 24V)
Zasięg sterowania pilotem: 30m
Podłączenie: wspólna anoda
Dodatkowe funkcja kontrolera: zaawanswoana funkcja przekazywania i synchronizacji sygnału
Temperatura pracy: -20°C ÷ 60°C

 

Nadajniki Mi-Light – Pilot, HUB WiFi i Panel ścienny.

 

Jak działają komponenty systemu Mi-Light? Każdy element systemu (kontroler) posiada zabudowany moduł komunikacji bezprzewodowej pracujący na częstotliwości 2.4GHz, nie są wymagane dodatkowe urządzenia. Każdy nowy kontroler Mi-Light, wymaga przypisania do pilota i gotowe! W każdej chwili możesz również rozgrupować kontrolery i przypisać je na nowo do nowych stref.

Grupowanie i przypisywanie nowych elementów systemu do nadajników sygnału. Produkty Mi-Light mogą być grupowane i pracować nawet w systemie 99‑stref, wszystko zależy od tego na jaką serię produktów się zdecydujesz.

W każdej strefie może znaleźć się dowolna ilość elementów systemu. Sterowanie oświetleniem odbywa się grupami przy czym każdy produkt może zostać obsłużony maksymalnie z 4 różnych urządzeń nadawczych (przykładowo: Mostek WL-BOX, Panel naścienny, Pilot 1 i Pilot 2). W celu przypisania pilota do wybranego produktu, wystarczy 3 krotnie wcisnąć klawisz grupy zaraz po podaniu zasilania..

Dostępne modele nadajników Mi-Light.

Nasze kontrolery możemy sterować za pośrednictwem pilota, HUB WiFi i paneli ściennych.
Numer katalogowy / Symbol producenta: STP_RGBWW_288W_4S / FUT092
EAN: 5901885267777
Zastosowanie i funkcjonalność: pilot przeznaczony do obsługi wszystkich produktów Mi-Light. pracuje w systemie 4-strefowym. Do każdej strefy można  przypisać dowolną ilość produktów. Pilot  umożliwia płyną regulację jasności, koloru światła, temperatury barwowej światła białego oraz saturacji
Wymiary: Szerokość: 56 mm, Długość: 138 mm, Wysokość 21 mm
Zasilanie: Bateria 2xAAA
Pobór w trybie Stand-by: 20 uA
Zasięg sterowania pilotem: 30m
Kompatybilność Mi-Light: wszystkie kontrolery w ofercie
Transmisja bezprzewodowa: 2,4 GHz
Temperatura pracy: -20°C ÷ 60°C

 

Numer katalogowy / Symbol producenta: PAN-RGBW-3V-B4 / B4
EAN: 5000000002788
Zastosowanie i funkcjonalność: Panel naścienny B4 Mi-Light jest urządzeniem przeznaczonym do obsługi wszystkich produktów Mi-Light. Panel naścienny pozwala na płynną regulację jasności, koloru światła, saturacji oraz temperatury barwowej światła białego. Komunikacja z produktami odbywa się bezprzewodowo. Urządzenie zasilane jest bateryjnie 3 x AAA, przeznaczone do instalacji natynkowej za pomocą dołączonej taśmy dwustronnej lub śrub.
Wymiary: Szerokość: 86 mm, Długość: 86 mm, Wysokość 20 mm
Zasilanie: Bateria 3xAAA
Pobór w trybie Stand-by: 20 uA
Zasięg sterowania pilotem: 30m
Kompatybilność Mi-Light: wszystkie kontrolery w ofercie
Transmisja bezprzewodowa: 2,4 GHz
Temperatura pracy: -20°C ÷ 60°C

 

Numer katalogowy / Symbol producenta: PAN-RGBW-3V-B4 / T4 230V
EAN: 5901885266459
Zastosowanie i funkcjonalność: Panel naścienny B4 Mi-Light jest urządzeniem przeznaczonym do obsługi wszystkich produktów Mi-Light. Panel naścienny pozwala na płynną regulację jasności, koloru światła, saturacji oraz temperatury barwowej światła białego. Komunikacja z produktami odbywa się bezprzewodowo. Urządzenie zasilane jest sieciowo AC180~240V, przeznaczone do instalacji w puszcze podtynkowej o średnicy 60mm.
Wymiary: Szerokość: 86 mm, Długość: 86 mm, Wysokość 33 mm
Zasilanie: AC180~240V
Pobór w trybie Stand-by: 20 uA
Zasięg sterowania pilotem: 30m
Kompatybilność Mi-Light: wszystkie kontrolery w ofercie
Transmisja bezprzewodowa: 2,4 GHz
Temperatura pracy: -20°C ÷ 60°C

 

Sterowanie WiFi - Czym jest WL-BOX?

To urządzenie dzięki któremu można sterować oświetleniem w całym domu przy pomocy smartfona. Właśnie ono umożliwia wygodną obsługę światła w dowolnym miejscu.
Numer katalogowy / Symbol producenta: RO-5V-USB-WIFI-3-BOX /      WL-IBOX1
EAN: 6970602180766
Zastosowanie i funkcjonalność: Mostek WL-BOX1 pozwala na bezprzewodowe sterowanie systemem oświetlenia z wykorzystaniem urządzeń z systemem iOS lub Android. Komunikacja pomiędzy mostkiem a pozostałymi elementami systemu odbywa się radiowo w standardzie 2.4G. Po sparowaniu mostka Mi-Light z domową siecią Wi-Fi jest możliwość sterowania światłem nawet wtedy kiedy znajdziemy się poza jej zasięgiem. Produkt może zostać również połączony asystentem głosowym Amazon Alexa i Google Assistant, co pozwala na tworzenie automatyzacji w budynku.
Wymiary: Szerokość: 66 mm, Długość: 90,5 mm, Wysokość 15 mm
Zasilanie: 5V (ładowarka sieciowa USB)
Napięcie wejściowe: DC5V/500mA
Obsługiwany standard sieciowy / Moc: WiFi-lEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz / 6dBm
Kompatybilność Mi-Light: wszystkie kontrolery w ofercie
Transmisja bezprzewodowa: 2,4 GHz
Temperatura pracy: -20°C ÷ 60°C

 

Schemat podłączenia

Mostek Wi-Fi WL-BOX1 pozwala na zdalne zarządzanie z poziomu aplikacji na telefonie wszystkim produktu 2.4G.
Uwaga: w celu sterowania urządzeniami, należy w pierwszej kolejności przypisać je do pilota lub mostka Wi-Fi. Mostek WL-BOX1 jest przeznaczony tylko do współpracy z produktami 2.4G.
Produkt współpracuje z asystentami głosowymi Google Assistant i Amazon Alexa

Przejdź do sekcji planowania instalacji