Każdy właściciel domu jednorodzinnego zdaje sobie sprawę z tego, że piękny budynek mieszkalny, to nie wszystko. Brak chodników czy wydeptane ścieżki nie dodają mu uroku. Warto także zadbać o odpowiednie oświetlenie podjazdu do garażu, co znacznie ułatwi funkcjonowanie w późnych godzinach wieczornych. W naszym asortymencie znajdują się nowatorskie rozwiązania oświetlenia zewnętrznego. Przeczytaj nasz artykuł i znajdź odpowiedni produkt dla siebie.

Czym powinno się charakteryzować oświetlenie podjazdu?

Wybierając produkt, który chcemy zastosować do oświetlenia podjazdu do garażu, należy wziąć pod uwagę, by był on odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Oferowane przez nas liniowe oprawy najazdowe są odporne na zmiany temperatur, niekorzystne działanie czynników pogodowych, takich jak opady deszczu czy śniegu. Ponadto zaprojektowane przez nas produkty oświetleniowe do podjazdu garażowego cechują się wysoką klasą szczelności i posiadają hermetyczne, a także wytrzymałe obudowy. Wytrzymałość jest szczególnie ważna w przypadku opraw najazdowych, które są najbardziej narażone na uszkodzenia wynikające z możliwości najeżdżania na nie kołami samochodu.

Ekonomiczne oświetlenie

Produkty oświetleniowe do podjazdu garażowego powinny być przede wszystkim ekonomiczne, a najlepiej, gdy byłyby wyposażone w czujniki ruchu. Wówczas lampy działają jedynie wtedy, kiedy jest to naprawdę potrzebne. Jednocześnie czujniki gwarantują bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, bowiem nigdy żaden domownik nie będzie się poruszał po podjeździe po omacku.

Lampy ogrodowe stojące jako oświetlenie drogi do garażu

Alternatywą do liniowych opraw mogą być lampy ogrodowe stojące w formie słupków. To jeden z najskuteczniejszych sposobów oświetlenia podjazdu garażowego. Ważne, by lampki były zamontowane na takiej wysokości, które nie spowoduje oślepienia kierowcy podczas jazdy po zmroku. Oprócz funkcji oświetleniowej, produkty te będą pełniły funkcję dekoracyjną, a dodatkowo rozpraszane światło podkreśli wszelkie rośliny znajdujące się dookoła słupków. Lampy te można mocować zarówno do podłoża utwardzonego, między innymi kostki brukowej lub wbijając w ziemię.