Czujniki zmierzchu i ruchu

Zasilanie: 230V AC
Prąd obciążenia: < 10A
Próg zadziałania – ustawiony: ok. 7Lx
Próg zadziałania – regulowany: 2-1000Lx
Histereza: ok. 15Lx
Opóźnienie włączenia: 1-15s
Opóźnienie wyłączenia: 10-30s
Wymiary: 50 x 67 x 26 mm
Montaż: dwa wkręty do podłoża
Stopień ochrony: IP65

Automat zmierzchowy służy do automatycznego załączania oświetlenia ulic, placów, wystaw, reklam, itp. o zmierzchu i wyłączania tegoż oświetlenia o świcie.

Automat umieścić w miejscu o stałym dostępie naturalnego światła dziennego, które zmianami swej intensywności będzie powodować załączanie i wyłączanie oświetlenia. Pora załączenia oświetlenia może być ustawiona przez użytkownika potencjometrem. Obrót w stronę “księżyca“ – załączy później, obrót w stronę “słoneczka“  – załączy wcześniej. Automat posiada układ opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń (np. wyładowań atmosferycznych) na pracę automatu.

Zasilanie: 230V AC
Obciążenie maksymalne: 1200W
Kolor: Biały
Próg zadziałania: 3 – 2000 lx
Zasięg detekcji: max. 12 m
Czas załączenia: 1 – 12 min
Pobór mocy: 0,9W
Stopień ochrony: IP65

Czujnik ruchu – służy do automatycznego, czasowego załączenia oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w zakresie pola detekcji czujnika. Dzięki takiemu czujnikowi oszczędzamy energię elektryczną – światło jest tylko wtedy kiedy jest nam naprawdę potrzebne. Automatyzacja załączenia i wyłączenia sprawia że korzystanie z oświetlenia jest komfortowe i wygodne.

Wykorzystanie czujników zmierzchu i ruchu do automatycznego załączania oświetlenia sprawia, że korzystanie z oświetlenia jest wygodniejsze i tańsze w eksploatacji. Idealnymi miejsca do ich zastosowania są: korytarze, podjazdy, wejścia do domów, podwórza, garaże itp.

Dzięki automatyzacji nie musimy już szukać włączników oświetlenia ani pamiętać o jego wyłączeniu. A w przypadku pojawienia się osób nieproszonych zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Oświetlenie poinformuje nas o osobach kręcących się wokół budynku.